top of page
Lidská práva a právní stát jako pilíře EU II. - National Identity in the EU Legal Order
Lidská práva a právní stát jako pilíře EU II. - National Identity in the EU Legal Order

pá 25. 11.

|

Prague 1

Lidská práva a právní stát jako pilíře EU II. - National Identity in the EU Legal Order

Čas a místo

25. 11. 2022 10:00

Prague 1, 110 00 Prague-Prague 1, Czechia

O události

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

rádi bychom Vás tímto pozvali na druhý cyklus přednášek pořádaný Centrem pro konstitucionalismus a lidská práva při Katedře ústavního práva PF UK. Tentokrát se zaměříme na aktuální problémy související s ochranou lidských práv a principů právního státu, a to na úrovni Evropské unie.

Druhou přednášku v tomto cyklu "Lidská práva a právní stát jako pilíře EU" přednese docentka Darinka Piqani na téma ‘National Identity in the EU Legal Order’. Přednáška se uskuteční 25.11. od 10:00 v místnosti č. 117 v budově PF UK. V jejím rámci se bude zabývat celou řadou vysoce aktuálních témat jako je např. obsahu a funkce národní identity v ústavním systému EU, její vliv na politickou deliberaci, jakož i na související diskuse spojené s otázkou ochrany právního státu a lidských práv v našem evropském prostoru. 

Darinka Piqani dlouhodobě působí jako docentka na Univerzitě v Leidenu a je členkou Centra pro konstitucionalismus a lidská práva. Ve svém výzkumu se především věnuje otázkám národních identit a jejich vztahu k EU a ochraně lidských práv v EU.

Již při této příležitosti bychom vás rádi informovali, že třetí přednáška v tomto cyklu se uskuteční 28. 11. od 18:00 v místnosti č. 220 (PF UK). V jejím rámci budete mít možnost se setkat s některými polskými soudci, kteří byli zbaveni své funkce prostřednictvím politických zásahů do nezávislosti soudnictví. O detailech této poslední přednášky vás budeme brzy informovat.

Doufáme, že si najdete čas, a těšíme se na Vás.

Sdílet událost

bottom of page