top of page
Noc Fakulty a promítání filmu The Hong Konger
Noc Fakulty a promítání filmu The Hong Konger

st 15. 11.

|

Praha 1

Noc Fakulty a promítání filmu The Hong Konger

Čas a místo

15. 11. 2023 21:00

Praha 1, nám. Curieových 7, 110 00 Praha 1-Staré Město, Česko

O události

Zveme vás na promítání filmu The Hong Konger, které se bude konat na půdě PF UK v rámci akademického festivalu Noc fakulty.

„The Hong Konger“ vypráví příběh politického aktivisty Jimmyho Lai, který opustil pevninskou Čínu během maoistické revoluce a uprchl do Hongkongu. Nicméně agresivní politika čínské vlády ho donutila angažovat se v politické sféře jménem všech obyvatel Hongkongu. Založil pro-demokratický bulvární list Apple Daily, který se stal jedním z nejčtenějších novin v Hongkongu. Dnes je Jimmy Lai v čínském vězení. Z jeho vlastního svědectví a exkluzivních rozhovorů s diplomaty, občanskými aktivisty, učenci a přáteli z celého světa vyplývá jedno: osud Jimmyho je v našich rukou.

Film je dojemným zobrazením nejen neobvyklého příběhu politického aktivisty Jinmmyho Lai, ale také procesu formování identity obyvatel Hongkongu, který je utvářen sérií dramatických a tragických událostí.

Po promítání budete mít možnost diskutovat o situaci v Hong Kongu se sinoložkou Mgr. Simonou Fantovou, která na PF UK vyučuje čínštinu.

Promítání bude probíhat v místnosti č. 213.

Sdílet událost

bottom of page